איזה ריצוף מומלץ למטבחים?

המטבח הינו אחד מהחדרים החשובים ביותר בכל בית הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פרקטית. הריצוף מהווה חלק מרכזי מעיצוב המטבח והוא צריך לא רק להיראות טוב, אסתטי והיגייני אלא גם לעמוד בגאון אל מול תנאי הסביבה הקשים בחדר זה. איזה ריצוף מומלץ להציב במטבח? להלן כמה מהאפשרויות היותר איכותיות שתמצאו כיום ברשתות המובילות לדוגמא  מטבחי חמד.

קרמיקה

קרמיקה הינה אבן סינטטית אשר מיוצרת מחרס שנדחס בחוזקה בטמפ' גבוהות. מסיבה זו ריצוף למטבחים עשוי קרמיקה הינו ריצוף חזק אשר מחזיק כחדש לאורך שנים רבות. היתרונות הנוספים של הקרמיקה כוללים יכולות עיצוב מרשימות במגוון דגמים וצבעים (שכן האבן מלאכותית), עמידות בפני מכות וחוסר חדירות לחומרים שומניים. עבור הבשלנים שביניכם, מומלץ ביותר לרכוש ריצוף למטבחים על בסיס קרמיקה בשילוב פורצלן. אלו אריחי ריצוף שאינם חדירים לרטיבות, עמידים בפני כתמים ומגיעים במספר רב של עיצובים כגון ריצוף דמוי פרקט, פסיפס ועוד. מטבחים כפריים מרשימים תוכלו למצוא אצל  EMB מטבחים .

אבן טבעית

אבן טבעית בתור ריצוף מתאימה למטבחים כפריים בעלי מראה ביתי וחמים. האבן הטבעית נחצבת ומעובדת כך שהיא שומרת על מראה טבעי ומחמם. ריצוף למטבחים מאבן טבעית מסוגל לעבור ליטוש וחידוש כל מספר שנים אך יש לזכור כי הוא רגיש לרטיבות ולהופעת כתמים. סוג זה של שיש יתאים עבור בשלנים אשר יסודיים מאוד בניקוי המטבח. מטבחי יוקרה מרשימים מרוצפים אבן טבעית תוכלו למצוא אצל  ארדו ליין מטבחים  אשר מתמחים ביבוא מטבחי יוקרה מאיטליה.

אבן מלאכותית

אבנים מלאכותיות, כגון שיש קוריאן ומשטחי קוורץ אחרים, הינן מעשה יד אדם באופן מלא. בדומה לקרמיקה, אבני שיש אלו מציגות נתונים מרשימים של עמידות בפני כתמים ורטיבות, הן אינן נשברות בקלות ומגיעות בשלל צבעים. ברוב המקרים, פני השטח של האבנים המלאכותיות הינו חלק ולכן קל מאוד לנקות אותן.

פרקט

עד לאחרונה ריצוף למטבחים כפריים לא כלל דבר וחצי דבר על פרקטים שכן לא היו בנמצא פרקטים העמידים כנגד מים. לאחרונה סוג פרקטים חדש נכנס לתחום והוא הופך לפופולארי במיוחד, פרקט כנגד מים. פרקטים אלו משמשים לצרכי ריצוף מטבחים  ואפילו לחדרי אמבטיה שכן הם עשויים מפולימרים דוחי מים, יכולים לעבור ניקוי בקלות ומאופיינים בדרגות שחיקה גבוהות.

חשוב מאוד לציין כי בחירת ריצוף למטבחים אינה מספיקה וכי יש לדאוג כי ההתקנה מבוצעת על הצד הטוב ביותר, לרבות פעולות האיטום על מנת לנצל את תכונות הריצוף הנבחר.