אז מה הופך דירה ליוקרתית? האם העובדה שהיא ממוקמת בגובה רב וצופה על הנוף? האם הלובי המפואר? ואולי בכלל מה שקורה בתוך הדירה? בעיננו, כל התשובות נכונות, אבל אין ספק שהעיצוב הפנימי הוא זה שיגרום לכם להרגיש שאתם גרים בארמון ונהנים מהחיים הטובים.

הכנו לכם צ'ק ליסט שמרכז את כל הדברים שחשוב שתוכנית העיצוב של הדירה תתייחס אליהם אם אתם רוצים ליצור תחושה יוקרתית ואלגנטית במיוחד.

מבנה הדירה והמפרט הפנימי

עוד לפני פריטי העיצוב עצמם, חשוב לבדוק איך היומיום שלכם ייראה בדירה הזו. האם יש הרבה אור שנכנס דרך החלונות? האם יש תחושה של אוויר נקי? האם יש תחושה של מרחב? איפה ממוקם חדר השינה שלכם? האם במקלחות יש מספיק מקום? ועד כמה פרקטי ונעים המטבח? כל השאלות האלו צריכות להיענות עוד לפני שמתחילים לדבר על עיצוב וסגנון.

חומרי הגמר

הקרמיקה, הריצוף, החיפויים על הקירות, הברזים, החלונות, הדלתות וכל שאר חומרי הגמר חשובים כדי ליצור את האווירה היוקרתית. עוד לפני בחירת הריהוט, התאורה או הצבע על הקיר, חשוב לבחור בחומרי גמר איכותיים, שישדרו יוקרה ואלגנטיות. מהעץ שמשמש לבניית המטבח ועד לחיפוי הקרמיקה בחדרי האמבטיה והמקלחות, כל פרט חשוב.

תחושת פרטיות ומרחב

אור טבעי, חלונות גדולים, נוף לים או לכל מרחב פתוח אחר – כל אלו יוצרים תחושת פרטיות ומרחב. אף אחד מאתנו לא רוצה לגור בתוך הדירה של השכן שלו, ולכן כדאי לבדוק עד כמה התחושה היא פרטית ואינטימית ועד כמה הנוף שבחוץ מרגיש לגמרי שלכם. תחושת המרחב הזו תתרום לעיצוב הדירה ותכניס קצת מהטבע פנימה.

דיוק בפרטים הקטנים

אחרי שבדקנו איך הדירה מכניסה אוויר, תחושת חופש והנאה ומסודרת בצורה הכי נוחה עבורכם, הגיע הזמן לעבור לעיצוב עצמו. הסוד ליצירת אווירה יוקרתית הוא דיוק בפרטים הקטנים. מהבנת העיצוב שאתם רוצים ליצור והסגנון העיצובי האהוב עליכם ועד לבחירת הפריטים הקטנים.

כדאי לבחור בפריטים איכותיים, מחומרי גלם טובים שיחזיקו מעמד לאורך זמן. פריטים מפלסטיק פשוט, פריטי סטוק או פריטים מסין לא תמיד ישדרו את היוקרה שאתם מחפשים ולכן עדיף לקחת זמן, לנהל נכון את התקציב ולבחור בדברים מדויקים לסגנון.

ריהוט בסיסי נייטרלי שיאפשר לכם לשנות ולגוון

אחד הדברים שהכי יוצרים תחושת יוקרה הוא ריהוט איכותי מתוצרת טובה. מומלץ לבחור בריהוט שיוכל ללכת אתכם לאורך שנים ולהישמר במצב טוב לאורך זמן. ריהוט בגוונים נייטרליים שמשתלבים עם הסגנון שבחרתם לעיצוב הדירה הוא בחירה טובה, שכן לאורך הזמן תוכלו להוסיף לו פריטי נוי משלימים שייצרו גיוון ותחושת שינוי, בלי שתצטרכו להחליף את כל הפריטים בדירה.

להכניס את הטבע פנימה

אם רכשתם דירת יוקרה במגדל, רוב הסיכויים שיש לכם מרפסת או אזור גג שבו אתם יכולים לספוג קצת שמש. זה הזמן להכניס את הטבע פנימה ולהשקיע גם בגינון המרפסת או הגג.

נכתב בשיתוף חברת "שרביב" המשווקת את מגדל היוקרה אורבן טאוור בקרית מוצקין

צילום: "שרביב"